<< Strona główna
Księgarnia brydżowa Księgarnia brydżowa Księgarnia brydżowa Poznajmy się BBO
Szukaj
NASI AUTORZY
<< Poprzednia  Następna >>
Ryszard Kiełczewski - więcej --->>>
RYSZARD KIEŁCZEWSKI - trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987). W dziedzinie publicystyki jest autorem książek traktujących o rozgrywce i wiście oraz kilkuset artykułów w czasopismach Świat Brydża i Brydż, także w czasopismach zagranicznych.
Jako zawodnik był m.in. zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Teamów (Słupsk 1996), turnieju indywidualnego na Kongresie Solidarności (Słupsk 1994) i Turnieju Mistrzów (Słupsk 2000), Kongresu w Sławie Śląskiej (1985) oraz turnieju o Międzynarodowe Mistrzostwo Łotwy (z Władysławem Izdebskim) w 1991 r. w Cesis. Nagrodzony za osiągnięcia szkoleniowe przez GKKFiS i UKFiT w latach 1987 i 1994 nagrodą II stopnia oraz brązową i złotą odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej.
Z wykształcenia magister wychowania fizycznego (obecnie na emeryturze) zajmuje się szkoleniem młodzieży. Wielu jego wychowanków jest dziś w ścisłej czołówce krajowej, a kilku z nich należy do czołówki europejskiej i światowej.
wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl